• ŠKOLA
    V
    POHYBU

AKTUALITY

 

 


 Report ze života školy - Den čtvrtý


 

 

Čtvrtek 19. března 2020

  

 

V šest ráno otevírám učebnu Classroom. Posílám první zprávu. Dobré ráno kolegové! Vzápětí přichází odpovědi od kolegů ranních ptáčat. Virtuální prostor se probouzí. Začínají se zahřívat telefonní linky. Haló! Jak jsi udělal tu otázku v testu? Aha. Díky. Spolupráce je v plném proudu. Za tuto kvalitu jsem velmi vděčna. Je to naše silná stránka. Vzájemná podpora mezi námi učiteli a pomáhání si navzájem je pro nás samozřejmostí. 

Jsem přesvědčena, že jen tu kvalitu, kterou já sám mám zpracovanou, jsem schopen předat svým dětem, v prostředí školy svým žákům. Pokud učitelé spolupracují navzájem, tak pak je možné vnímat  kroky v rozvoji spolupráce na dalších frontách, tj. učitel – žák, žáci navzájem. A v classroomech to prostě jede kvantovou rychlostí. Rychlost je neuvěřitelná, chvílemi je těžké držet tempo. Děti lační po úkolem a komentech. Učitelé tvoří úkoly, odpovídají, otírají zpocená čela.

Kolegové, vydržte! To se utřepe!

V distančním vzdělávání do procesu velmi silně vstupují hodnoty rodiny. V mnoho případech je na druhé straně při plnění úkolů s dítětem rodič. U malých dětí je to nezbytné. Před rodiči stojí nové výzvy. Jak my to doma máme? Jak skloubíme práci a vzdělávání dětí? Jak nastavíme chod domácnosti? Jsme schopni dát dni řád? Nadšeně zírám, jak většina z vás tuto výzvu zvládá. Rodiče, máte mojí úctu a poděkování. Jen s Vaší podporovou může být naše práce systémová a s výsledky.

 


Barbora Sekaninová (ředitelka školy)

 

22

UČITELŮ

228

ŽÁKŮ

21

PŘEDMĚTŮ

21

KROUŽKŮ