• ŠKOLA
    V
    POHYBU

AKTUALITY

 

 


 Report ze života školy - Den pátý


 

 

Pátek 20. března 2020

 

 

Týden je za námi. Sleduji zprávy a smutná data z Itálie. Znovu si pokládám otázku, k čemu nás situace s pandemií vede, co nového se máme naučit, kde se máme proměnit. Cítím, že to nemá být o výkonech a rychlosti, ale naopak o zklidnění, zpomalení a propojení. Vnímám potřebu rozvoje nových kvalit společenství. 

Úkol týdne je splněn. Podařilo se nastavit jednotný podpůrný systém pro žáky. Interaktivně je zapojeno přes 95% dětí. Práce však byla pro pedagogy extrémně náročná. Někteří pracovali non-stop celý den. Chápu, že to nemohlo být jinak. Extrémní situace žádá extrémní řešení. Bez tohoto nasazení, bychom novou platformu setkávání nenastavili. Kolegové, máte moji poklonu!

Teď se dostáváme do fáze, kdy je potřeba vše zjednodušit, pak ještě zjednodušit a znovu zjednodušit. V praxi to znamená najít vzdělávací minimum po stránce obsahové a zacílit pozornost na klíčové kompetence žáka, které doba žádá.

Cítím, že víkend bude o nastavování priorit a hledání konceptu společné práce. Přiznám se, že se na to těším, protože spojovat souvislosti a tvořit nové mě baví.

 


Barbora Sekaninová (ředitelka školy)

 

22

UČITELŮ

228

ŽÁKŮ

21

PŘEDMĚTŮ

21

KROUŽKŮ