PŘÍPRAVNÁ TŘÍDA, ZÁTORSKÝ KROS

 

 

V pondělí, 4.9.2017 byl zahájen nový školní rok a s ním i činnost Přípravné třídy v ZŠ v Zátoru. Tuto třídu navštěvuje letos se souhlasem a dotací obce , pět dětí , kterým byl povolen odklad školní docházky a připravují se na vstup do 1.třídy základní školy. 
V krásně připravené třídě v tématu Svět zvířátek , přivítala děti s rodiči třídní učitelka, paní Zdeňka Vávrová. První den se děti rozešly brzy domů, takže až v úterý už proběhl i u nás v "přípravce klasický školní den.

Děti přivítal maskot, který bude děti provázet celý školní rok a znají jej už z MŠ, plyšový medvídek koala. Provedl děti školou a asistoval i při vzájemném seznamování. Po zkoušce nových rituálů a vzpomínce na prázdniny, už děti plnily dané úkoly. Samozřejmě ve škole pravidelně zvoní a děti už vědí, že po tvoření /učení/ nastane přestávka, v které si mohou hrát. Také jsme se již byli s dětmi proběhnout v tělocvičně a na školním hřišti. 
Zatím největší událost pro děti byla účast v Zátorské krosu. 

Všechny děti se zapojily do běhu přírodou kolem zátorské restaurace Na elektrárně, kterou výborně připravili učitelé prvního stupně ZŠ. Akci přálo také počasí. I když bylo poměrně chladno, zasvítilo na nás i sluníčko a hlavně nepršelo. Všechny děti si užily nejen závod a fandění, ale i společně trávený čas v přírodě. Ve škole už děti čekal oběd a odpočinek u pohádky ve ŠD. Velmi mě potěšilo přátelské chování dětí a jejich radost z pohybu. Dnešní den byl opravdu Krásný a těšíme se už na další. 

Za přípravnou třídu ZŠ Zdeňka Vávrová, třídní učitelka.

 

Zátorský kros

 

22

UČITELŮ

228

ŽÁKŮ

21

PŘEDMĚTŮ

21

KROUŽKŮ